top of page

Za delfíny do Egypta

Do Egypta jsem se chtěla vydat ze dvou důvodů. Jedním z nich jsou korálové útesy a druhým delfíni. Nikdy mě nelákaly cvičení delfíni zavřený v akváriu. Zavřít tak krásné zvíře, které za den uplave velké vzdálenosti do malé krychle mi přijde jako týrání. Chtěla jsem si najít způsob, jak se s tímto úžasným tvorem setkat na volném moři. Jedním z míst, kde delfíny můžete spatřit a potápět se s nimi volně je Egypt.


Cestu jsme si naplánovali na listopad. Lidí je v Egyptě mnohem méně a člověk se tam cítí volněji. Je těžké si zde shánět výlety sami na sebe, tak jsme si nakonec zvolili cestu přes Míšu. Je to Češka, která v Egyptě dlouhodobě žije a zprostředkovává turistům výlety za lepší ceny než jsou na hotelu. Jezdili jsme s ní na více výletů a všechny stály za to. Bydleli jsme nedaleko Marsa Alam. V den výletu jsme vstávali asi v pět ráno, Před hotelem nás vyzvedl autobus a pak jsme jeli asi tři hodiny do přístavu, kde jsme přestoupili na loď. Pro slabší žaludky doporučuji si vzít sebou na palubu kinedryl (docela to houpá).


Delfíny lze spatřit na Sataye, je to vlastně korálový útes uprostřed moře (atol). Lodí jsme z přístavu jeli další tři hodny. Během plavby jsme dostali instruktáž, jak se při setkáni s delfíny chovat. Po příjezdu na útes a instruktáži nás nalodili na malý člun a jelo se za delfíny. Hned napoprvé jsme našli skupinku asi o dvaceti jedincích. Potápět se s nimi je takový zážitek, který se ani slovy nedá popsat. Když se ke skupince delfínů přiblížíte, někteří jsou natolik zvědaví, že se oddělí a chvíli plavou s vámi. Když je to přestane bavit, tak zase odplavou. Nikdy jsem nic tak úžasného nezažila. Je výhoda umět alespoň základy freedivingu. Takhle jsme s nimi plavali asi hodinu, člověka to docela vyčerpá. Pak nás vzali ještě na vrak lodi, byla to spíš ale taková rujna a na lehké šnorchlování kolem korálového útesu. Dali se zde spatřit trnuchy, murény, spoustu ryb, ale dokonce i nema. V moři jsme strávili až do západu slunce, no hrozná romantika.


Delfíny v Egyptě

Výlet za delfíny jsme si zvolili dvoudenní. Spali jsme na jachtě uprostřed moře. Na výběr byly dvě možnosti, kde na lodi spát. Vybrali jsme si možnost venku na palubě, k dispozici byly i kajuty, ale jak jsme se nakonec dozvěděli, spaní v kajutě bylo hrozné. Hučel tam motor a bylo tam horko.

Na zpáteční cestě nás ještě vzali potápět na jiný korálový útes. Musím říct, že krásnější jsem doposud neviděla. Byla u něj potopená i loď, ale z dálky byste jí rozhodně nepoznali, protože jí celou pokrýval korál.


Jaké jsou finanční náklady?

115€ (bez kajuty)


Jaká je obtížnost výletu?

lehký


Jaké je časová náročnost?

2 dny


Delfíni v Egyptě
Delfíni v Egyptě

Comments


bottom of page