top of page

Jak na spaní u Saxer Lücke?

Na spaní pod Saxerem jsem se chystala již dlouho. Proto při našem roudtripu Švýcarskem to byla hned první zastávka. Nutno říct, že je to hned první skalní útvar na hranicích s Rakouskem a Německem pod nádherným Bodamským jezerem, tak každý horomil ho určitě nemine.


Tento výlet lze pojmout i jako jednodenní, ale když máte štěstí a oblohu vymetenou je noc tam přímo kouzelná.

Je spaní v horách zakázané?

Ve Švýcarsku je obecně spaní v horách povoleno nad hranicí lesa. Nicméně každý kanton má trošku jiné pravidla, nejlepší je si to pro jistotu zkontrolovat na stránkách příslušného úřadu. Zakázáno je spaní v národních parcích, v blízkosti vodních toků, mokřadů, lesů a obydlených oblastí.


Zde je odkaz na orientační mapu, kde všude je spaní povolené/zakázané.

Jak se k Saxer Lücke dostat?

Saxer se nachází kousek od hranic s Rakouskem. Nejlepší cesta, jak se k němu dostat je vyjet lanovkou z městečka Frümsen do horní stanice Staubern. Auto můžete zaparkovat na těchto souřadnicích hned u lanovky GPS 47.2474878N, 9.4702933E. Parkoviště (neplacené) je velmi malé a už brzo ráno plné. Nebojte se auto klidně nechat podél lesní cesty vedoucí za lanovkou, dělají to tak všichni... Z horní stanice lanovky se pak můžete vydat na okruh kolem dvou jezer. První zastávka je jezero Sámtisersee a druhé obzvláště krásné je Fählensee u kterého se nachází také restaurace. V jezerech se můžete i vykoupat. Od Fählensee pak musíte vyjít kopeček k rozcestníku GPS 47.2472639N, 9.4247692E. Odtud se vám již naskytne pohled na Saxer Lücke. Na ty instagramové výhledy musíte jít ještě o trošku výš po cestě zvané "Geologischer wanderweg Alpstein" směrem k lanovce. Na trase také uvidíte přesná místa, kde spát (jsou tam dobře vidět vyleželá místa v trávě). Já spala o něco níže, přesněji na těchto souřadnicích GPS 47.2473656N, 9.4241447E, protože místa nahoře už byla zabraná.

Druhý den můžete jít zpět k lanovce a svést se dolů, nebo jít po cestě podél lanovky pěšky.


Jaké jsou finanční náklady?

18 CHF lanovka (jedna cesta)


Jaká je obtížnost výletu?

střední


Jaká je časová náročnost?

1 - 2 dnyJak na spaní u Saxer Lücke. Švýcarsko. Výlety ve Švýcarsku. Spaní venku ve Švýcarsku
Jak na spaní u Saxer Lücke. Švýcarsko. Výlety ve Švýcarsku. Spaní venku ve Švýcarsku
Jak na spaní u Saxer Lücke. Švýcarsko. Výlety ve Švýcarsku. Spaní venku ve Švýcarsku
Jak na spaní u Saxer Lücke. Švýcarsko. Výlety ve Švýcarsku. Spaní venku ve Švýcarsku
Jak na spaní u Saxer Lücke. Švýcarsko. Výlety ve Švýcarsku. Spaní venku ve Švýcarsku

Comments


bottom of page